İthalat İşlemleri

İthalat İşlemleri

Malzemelerinizi 1 gün içinde teslim ediyoruz.
İthal malzemelerinizin gümrükten çekilme süresi, evraklarınızın tarafımıza ulaşmasından itibaren 24 saattir. (CE,TSE,Tareks vb. gibi herhangi bir ön izine tabi olmayan malzemeleriniz için.)
Beyaz Gümrük Müşavirliği olarak müşterilerimiz tarafından, tarafımıza iletilen ithalat talebi ile birlikte aşağıdaki işlemleri de en hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.
– İthalatı yapılacak eşya veya ürünün gelişinden evvel, ilgili acenta ya da nakliye firmalarından gerekli bilgilerin toplanıp iş ortağımıza sunulması.
– GTİP (Gümrük Tarife İstatistik Pozisyon) numaralarının tespit edilmesi.
– Eşyanın gelişi ile orijinal evrakların tarafımıza ulaşmasından hemen sonra ordinonun alınmasının gerçekleştirilmesi.
– Beyanname tescilinin gerçekleştirilmesi.
– İthal edilen ürün veya eşyada hasar, kırık yahut eksiklik varsa bunların tespitini yapmak ve tutanakları tutarak ilgili yerlere ve iş ortağımıza bilgi verilmesi.
– Gümrük vergileri, resim ve harçlarının doğru olarak tespit edilmesini, tahakkuk ve ödeme işlemlerinin tam olarak yapılması.
– İthal edilecek eşyaların varsa teminatını yatırmak ve teminat çözüm işlemlerini sonuçlandırılması.
– Gerekli tüm işlemler sorunsuz bir şekilde sonuçlandırıldıktan sonra, eşya veya ürünün belirtilen adrese sevkini sağlayıp iş ortağımızı bilgilendirilmesi.
– Biten ithalat işlemleri ile beraber gerekli elektronik ve muhasebe arşivinin oluşturulması ve iş ortağımıza gerekli dökümanların teslim edilmesi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Son Yazılarımız

latestwid-img

Maliyetlendirme

20 Aralık 2016

Gümrük Müşavirliğinin Görevleri?

11 Kasım 2016

Gümrük Müşaviri N’apar ?

11 Kasım 2016

Gümrük Müşavirliği

11 Kasım 2016